Zwroty i reklamacje

Prawo odstąpienia od umowy

Jeśli jesteś tzw. kupującym uprzywilejowanym, a więc:

A) konsumentem

albo

B) osobą fizyczną, dla której umowa, jaką z nami zawarłeś, jest bezpośrednio związana z Twoją działalnością gospodarczą, ale nie ma dla Ciebie charakteru zawodowego

- przysługuje Ci prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość bez podania jakiejkolwiek przyczyny w terminie 14 dni od otrzymania produktu. Wystarczy, że przed upływem tego terminu złożysz nam oświadczenie o odstąpieniu od umowy na przykład przesyłając do nas pismo pocztą na adres:

R&L FASHION Agnieszka Nadolna, Krzysztof Nadolny spółka cywilna
ul. Przyjaźni 4k/26
53-030 Wrocław

lub pocztą elektroniczną na adres shop@rosieandlou.com (do zachowania terminu wystarczające jest wysłanie oświadczenia przed upływem ww. terminu).

Możesz również skorzystać z gotowego formularza odstąpienia od umowy (pobierz formularz) albo z wzoru formularza odstąpienia od umowy stanowiącego załącznik nr 2 do ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta, jednak nie jest to obowiązkowe.

W przypadku odstąpienia od umowy zwracamy Ci wszystkie płatności, w tym koszty dostawy (za wyjątkiem kosztów dodatkowych wynikających z wybranego przez Ciebie sposobu dostawy innego niż najtańszy zwykły oferowany przez nas). Zwrot środków realizujemy niezwłocznie, lecz nie później niż 14 dni od otrzymania Twojego oświadczenia o odstąpieniu, przy użyciu takiego samego sposobu płatności, jakiego użyłeś dokonując zakupu, chyba że wyraźnie zgodzisz się na inny sposób płatności; w każdym przypadku nie poniesiesz opłat związanych z tym zwrotem.

Pamiętaj, że po złożeniu oświadczenia o odstąpieniu od umowy masz 14 dni na odesłanie do nas zwracanego produktu. Termin jest zachowany jeśli odeślesz do nas produkt przed upływem 14 dni od dnia, w którym poinformowałeś nas o odstąpieniu od umowy. Będziesz musiał ponieść bezpośrednie koszty zwrotu towaru. Jeżeli nie zaproponowaliśmy, że sami odbierzemy od Ciebie towar, możemy wstrzymać się ze zwrotem środków do czasu otrzymania towaru lub przesłania dowodu jego odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

Zwrot produktu powinien nastąpić na nasz adres:

R&L FASHION Agnieszka Nadolna, Krzysztof Nadolny spółka cywilna
ul. Przyjaźni 4k/26
53-030 Wrocław

Odpowiadasz tylko za zmniejszenie wartości towaru wynikające z korzystania z niego w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania towaru.

Szczegółowe informacje na temat odstąpienia od umowy znajdziesz w naszym Regulaminie sklepu.

 

Reklamacje

Poniższe treści mają zastosowanie do tzw. kupującego uprzywilejowanego. Jeśli nim nie jesteś, zajrzyj do naszego Regulaminu sklepu, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat reklamacji.

W przypadku gdy niewłaściwie zrealizujemy zawartą z Tobą umowę, masz prawo złożyć reklamację - najlepiej na adres e-mail: shop@rosieandlou.com lub drogą pocztową na adres ul. Przyjaźni 4K/26, 53-030 Wrocław.

Co do zasady, ponosimy odpowiedzialność za brak zgodności towaru z umową, istniejący w chwili jego dostarczenia i ujawniony w ciągu dwóch lat od tej chwili.

Na podstawie przepisów ustawy o prawach konsumenta możesz w takiej sytuacji żądać:

a) wymiany towaru

lub

b) naprawy towaru.

W niektórych przypadkach możesz też:

a) odstąpić od umowy

lub

b) złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny

- szczegóły w tym zakresie znajdziesz w naszym Regulaminie sklepu. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl